książkowe hity #2

I znowu będzie o książkach... ;) Chciałam wam dzisiaj pokazać następną porcję książeczek, które bardzo lubi Franio. Sama zresztą je lubię :)


1. Pomelo i przeciwieństwa
Jak wiecie jesteśmy na wakacjach, za nami długa droga. Nie chciałam, by w czasie podróży Franio się nudził, szukałam więc nowej książeczki, która by go zainteresowała na dłużej. Od dawna chciałam kupić Pomelo i to był dobry moment. Mamy już w domu kilka książeczek z porównaniami typu białe-czarne, duże-małe, słodkie-kwaśne itp, ale Pomelo bije je na głowę. Są tu tak niespodziewane i żartobliwe porównania, że zachwycą i dziecko, i rodzica. Ilustracje też są bardzo ciekawe,no po prostu nie można przejść obok tej książki obojętnie. Do tego ma bardzo bardzo dużo stron, to niekończąca się lektura. Sama oglądałam książkę już kilka razy i za każdym razem uśmiecham się przeglądając strony. Zresztą zobaczcie sami:

2. Wielki Piknik
To książka bez tekstu, do opowiadania. Nie dorównuje bogatej treści Czereśniowej czy Mamoko, bo jest tu przedstawiona tylko jedna krótka historia, ale Franio bardzo tę książeczkę lubi i często prosi, żeby mu "czytać". Sam już potrafi opowiedzieć całą fabułę i za każdym razem tak samo oburza się i krzyczy "kto ukradł tort"!? Tak samo śmieje się z pani doktor, która okazuje się największą fajtłapą na pikniku, mówi do jednego z bohaterów, żeby nie jadł tylu lizaków, bo go będzie bolał  brzuszek, a kiedy wszyscy zaczynają się bić zasmuca się i mówi "ojjjjjj" ;)


3. Wesołe rymowanki - Pan Pierdziołka spadł ze stołka i ...
Większość z nas zna dużo śmiesznych rymowanek, jeszcze ze swojego dzieciństwa, wszystkie dzieci je uwielbiają, chętnie słuchają, szybko powtarzają. W tych dwóch książkach znajdziecie ich jeszcze jeszcze więcej, co daje jeszcze więcej zabawy i uciechy dla dziecka :) To chyba najlepsza rekomendacja :)


Komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Popularne posty